Lista galerii
brak danych
Aktualności
SZKOLNE KOŁO CARITAS
16.12.2021Uczniowie z klas 8a, 8b i 7b ze Szkolnego Koła Caritas włączyli się w następujące działania:
- 5 grudnia 2021r. zorganizowano przy kosciele parafialnym zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
- 12 grudnia 2021r. rozprowadzano świece " Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".
Dziękujemy wszystkim za włączenie się w pomoc potrzebującym. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i ofiarności możemy krzewić dobro i pośredniczyć w dzieleniu się nie tylko rzeczami materialnymi, ale przede wszystkim sercem
Paczuszka dla maluszka
16.12.2021Samorząd Szkolny i Szkolna Kasa Oszczędności, pod kierunkiem pani Anny Cebuli, Renaty Załubskiej i Agnieszki Rosiek, przystąpiły do akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Jest to charytatywna akcja, która odbywa się już po raz ósmy. Jej inicjator – Fundacja Małych Stópek – zbiera pieluchy oraz artykuły chemii kosmetycznej dla dzieci. Wszystkie paczki otrzymane od darczyńców w okolicach Świąt Bożego Narodzenia przekazywane są do ośrodków pomocowych bądź matek, które spodziewają się dziecka lub już urodziły maleństwo. Zebrane przez nas upominki trafią do Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Posługują tam Siostry Urszulanki, które obecnie pomagają 15 mamom i 45 dzieciom.
Kurs pierwszej pomocy
27.12.20219 grudnia uczniowie ósmych klas uczestniczyli w pokazie pierwszej pomocy. Były również ćwiczenia praktyczne.
Wycieczka do Krakowa uczniów klasy piątej i szóstej.
10.12.2021W dniu Świętego Mikołaja uczniowie udali się na wycieczkę do Krakowa. Główne punkty programu to: Rynek, Sukiennice, Droga Królewska, Kościół Mariacki, Zwiedzanie Wawelu: Katedry, Dzwonu Zygmunta, Grobów Królewskich. Uczniowie byli również w Muzeum Archeologicznym, gdzie uczestniczyli w warsztatach pt: "Starożytny Egipt — kraina mumii. Zajęcia poświęcone były problematyce mumifikacji. W czasie zwiedzania wystawy „Bogowie starożytnego Egiptu” prowadzący opowiadał uczestnikom, dlaczego starożytni Egipcjanie mumifikowali ciała zmarłych; opisywał, jak rozwijał się i przebiegał proces tworzenia mumii; wyjaśniał, dlaczego starożytni Egipcjanie mumifikowali także zwierzęta. W części praktycznej uczestnicy wykonali mumię i sarkofag, odtwarzając proces balsamowania stosowany w starożytnym Egipcie. Po wypełnieniu wszystkich punktów programu pod opieką przewodnika uczniowie udali się do autokaru i s
Gminne zawody w tenisie stołowym
07.12.20213.12.21 Odbył się turniej w tenisie stołowym organizowany przez naszą szkołę. Zawody były rozgrywane w trybie drużynowym dla młożieży i indywiudlanie dla dzieci. Do turnieju przystąpiły dzieci z naszej szkoły, SP Michalczowa, SP Rojówka, SP Żbikowice i SP Witowice Dolne. Uczniowie dzielnie rywalizowali szanując zasady gry oraz zawodników z przeciwnych reprezentacji. Nasza szkoła zajęła 1 miejsce drużynowo wśród dziewcząt oraz 4 miejsce wśród chłopców. Indywidualnie licząc chłopców i dziewczęta zajeliśmy 7 znaczących lokat, które umożliwiają wyjazd na zawody międzygminne. Najlepiej spisał się Błażej Witowski zajmując 2 miejsce. Dziękujemy za obecnosć i wspaniałe współzawodnictwo.
KinoSzkoła - "Szczęściara"
04.12.20212 grudnia uczniowie klas IV-VI brali udział w projekcie KinoSzkoła. Tym razem obejrzeli w kinie Sokół film pt. "Szczęściara". Niezwykle pogodna i nieoczywistahistoria rudowłosej dziewczynki,która wbrew wszelkim oczekiwaniomnie załamuje się po stracie siostryi niezłomnie dąży do tego, abyprzywrócić radość życia swymogarniętym żałobą i konfliktamirodzicom.Candice to uporządkowana, bardzo elokwentna i skrupulatna dwunastolatka, któraniejednokrotnie musi się mierzyć z nieprzychylnością swoich rówieśników oraz poczuciemwyobcowania. Pomimo tych niesprzyjających okoliczności dziewczynka nie tracioptymizmu, tryska energią i z rozbrajającą obojętnością podchodzi do wszelkichagresywnych zaczepek. Jej postawa jest tym bardziej imponująca, im więcej dowiadujemysię o historii rodziny Candice. Dziewczynka dzięki dwóm wydarzeniom – zadaniudomowemu „Moje życie jest alfabetem” i pojawieniu się w jej życi
Poznaj Polskę
07.12.2021W ramach przedsięwzięcia edukacyjnego „Poznaj Polskę” liczne szkoły (w tym również i nasza) otrzymały środki na dofinansowanie wyjazdów do muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury czy instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach programu „Polski Ład”. Projekt „Poznaj Polskę” ma na celu poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma również uatrakcyjni proces nauczania: nauka w unikalnym środowisku edukacyjnym, poszukiwanie śladów historii, eksperymentowanie w centrach nauki. Będzie to też promocja nowoczesnej edukacji patriotycznej.
30- lecie nadania imienia szkole
23.11.2021„ Aby czas nie zatarł śladów … ”
20 listopada 2021 na stałe zapisał się na kartach historii naszej szkoły. Tego właśnie dnia odbyła się gala poświęcona pięknemu jubileuszowi 30-lecia nadania imienia naszej szkole połączona z koncertem Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14.00 Mszą Świętą w kościele Parafialnym w Tęgoborzy, którą odprawił i homilię okolicznościową wygłosił ks. Proboszcz Stanisław Berdzik.
Dzień piżamy
07.12.202118.11.21 W tym dniu odbył się dzień piżamy. Uczniowie przebrani w swoje nocne kreacje cały dzień paradowali w szkole zdobywając cenne noty w konkursie samorządu uczniowskiego na najlepiej wystrojoną klasę oraz najlepszą piżamę. Serdecznie dziękujemy za ogromne zangażowanie.
Kinoterapia- II wyjazd
18.11.202117 listopada uczniowie klas ósmych i siódmych uczestniczyli w Kinoterapii. Tym razem obejrzeli film dokumentalny pt: "Życie animowane". Jest to opowieść o mężczyżnie z autyzmem i jego rodzinie, w której nie grają aktorzy, tylko prawdziwi bohaterowie tej historii. Ciekawostką jest fakt, że bohater filmu przez lata porozumiewał się z bliskimi za pomocą filmów Disneya, które znał na pamięć. Pomimo swojej dysfunkcji mężczyzna ten skończył studia i prowadził samodzielne życie. Po filmie odbyła się dyskusja pomiędzy psychologiem a filmoznawcą o problemach związanych z komunikacją międzyludzką.
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości
11.11.2021Dzisiaj patriotyzm to nie walka, to nie cierpienie i śmierć, ale godna postawa i praca na rzecz dobra Ojczyzny. W dniu 11 listopada w Tęgoborzy odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, którego organizatorami byli Wójt Gminy Andrzej Romanek i Dyrektor Szkoły Irena Basta. Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz samorządowych, władz kościelnych, dyrektorzy szkół, liczne delegacje stowarzyszeń, poczty sztandarowe, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Tęgoborzy. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. za Ojczyznę zamówioną przez Wójta Gminy i odprawioną w kościele parafialnym w Tęgoborzy. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz proboszcz Stanisław Berdzik. Eucharystię celebrował również ks. Łukasz Kita.
Szkolne obchody Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości
13.11.2021W związku ze Świętem Odzyskania przez Polskę Niepodległości w szkole zostały przygotowane wystawy, gazetki, wiersze o Polsce, kotyliony, flagi, serduszka biało-czerwone oraz dekorację na akademię. Uczniowie uczyli się pieśni patriotycznych.
WYJĄTKOWA LEKCJA HISTORII I GEOGRAFII
12.11.2021Dziewiątego listopada klasy siódme i szósta wzięły udział w wyjątkowych lekcjach historii i geografii. Zaczęły się one od zwiedzania uroczego dworku Ignacego Paderewskiego w Kąśnej, niestety nie wolno było robić zdjęć prześlicznych mebli i instrumentów muzycznych sprzed stu lat. Towarzyszyła im wystawa filatelistyczna poświęcona Janowi Pawłowi II.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
07.11.20215 listopada 2021 roku do naszej szkoły zawitała bajkowa atmosfera, bowiem obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki, baśnie odgrywają bardzo ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.
Nasze marzenia o lataniu. Śladami patrona szkoły.
07.11.2021W czwartek, 4 listopada 2021, uczniowie klas trzecich, dzięki uprzejmości dyrektora Centrum Kultury i Promocji gminy Łososina Dolna Pani Moniki Sowy, mogli kreatywnie spędzać swój wolny czas, uczestnicząc w warsztatach modelarskich, prowadzonych przez pana Tomasza Schneider. Podczas zajęć dzieci miały możliwość popróbować swoich zdolności manualnych, ćwiczyć wytrwałość i precyzję. Każde dziecko, pod czujnym okiem i przy ogromnej cierpliwości instruktora, sklejało model szybowca. Na koniec, w sali widowiskowej, odbył się konkurs lotów modeli szybowcowych. W tej konkurencji zwyciężyły dziewczynki uzyskując najlepszy czas (BRAWO!!!) Po wyczerpującej pracy, na dzieci czekał słodki poczęstunek, przygotowany przez pracowników CKiP oraz zabawy ruchowe z animatorkami.
KINOSZKOŁA
06.11.2021Kolejny rok szkolny i kolejna - XI już edycja- Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej KINOSZKOŁA, w której oczywiście uczestniczymy. W tym roku do programu dołączyli uczniowie klas 4, 5 i 6.
3 listopada obejrzeliśmy pierwszy film zatytułowany ,,Rocca zmienia świat”. Seans poprzedziła 30-minutowa prelekcja Pani Barbary Porzucek, która wprowadziła uczniów w zagadnienie dotyczące takich wartości jak dobro i prawda. Uczniowie bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat filmu, uznali, że główna bohaterka to osoba, z której należy brać przykład.
Pamiętamy
03.11.2021Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych nasza społeczność szkolna, jak co roku, z wielkim sercem i oddaniem zadbała o Miejsca Pamięci Narodowej znajdujące się w Tęgoborzy: Krzyż Legionowy, Pomnik Poległych w czasie II wojny światowej oraz Cmentarz Wojskowy z okresu I wojny światowej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Panią Dyrektor szkoły i opiekunem Samorządu Uczniowskiego zapalili na grobach i w miejscach pamięci znicze oraz złożyli wiązanki kwiatów przyniesione przez uczniów klas 4-8. Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom za przygotowanie własnoręcznie wykonanych wiązanek i zakup zniczy.
Kinoterapia
26.10.2021Z niecierpliwością i dużą ciekawością uczniowie klas VII i VIII, jak również pedagog szkolny, oczekiwali na pierwszy wyjazd do kina Sokół w Nowym Sączu w ramach programu profilaktycznego Kinoterapia - bliskie spotkanie psychologii z filmem.
I stało się… 25 października byliśmy na projekcji filmu ,,Lek na całe zło”, a następnie uczestniczyliśmy w 45-minutowym spotkaniu z Panią Jolantą Piesiewicz Miłek - psychologiem i terapeutą oraz filmoznawcą Karolem Szafrańcem. Temat poruszany w czasie dyskusji dotyczył kryzysu i traumy, ich wpływu na życie człowieka i ściśle korelował z treściami przedstawionymi w filmie. Na zakończenie wybrani losowo uczniowie odpowiedzieli na kilka pytań zadanych przez dziennikarza radia RDN Małopolska.
Wyjazd uczniów klas trzecich do teatru.
07.11.202125 października 2021 roku uczniowie klas trzecich odwiedzili Teatr „Nowy” w Nowym Sączu mieszczący się przy ulicy Jagiellońskiej 36. Wspólnie obejrzeli autorską bajkę „Świnio-Pas” powstałą na podstawie klasycznej historii Braci Grimm. Spektakl ten to uwspółcześniona historia miłości, w której to młody książę, z biedaka pod przykryciem świniopasa, realizując wyznaczone zadania staje się bogaczem, łącząc wartości wyższe oraz materialne. Fantastyczna atmosfera spektaklu często przemieszana z realiami życia codziennego, nadała przedstawieniu specyficzny klimat przypowieści o najważniejszych dla człowieka sprawach o ludzkich marzeniach i tęsknotach, o miłości. Przypowieści niosącej o tym, że dobro można odnaleźć w wytrwałości dążenia do celu, życzliwości dla świata, akceptacji siebie i tolerancji dla drugich. Ciekawe efekty dźwiękowe i świetlne oraz wspaniałe stroje- te dawne i współczes
WYJAZD NA "ZEMSTĘ" DO TEATRU STU W KRAKOWIE
25.10.2021Hołdując złotej zasadzie, że nie warto jeździć na byle co, znów znaleźliśmy się w najlepszym teatrze województwa. Ci, którzy poprzednio oglądali w nim "Zemstę", zapamiętali "Boczka" czyli nieodżałowanego Dariusza Gnatowskiego w roli Cześnika. Przedwcześnie zmarłego aktora zastąpił tym razem znakomity jak zawsze Daniel Olbrychski. Szczególne uznanie należy się również Łukaszowi Rybarskiemu jako naprawdę śmiesznemu Papkinowi (ten filmowy nie ma przy nim żadnych szans) oraz Beacie Rybotyckiej grającej Podstolinę, choć innym aktorom także (jak to zwykle w STU) niczego nie brakuje. Warto było być w STU, nawet jeśli niektórym zostały miejsca na stopniach wyłożonych poduszkami. Niezapomnianą atmosferę wieczoru podkreślił również spacer wokół Wawelu w zapadającym z wolna zmierzchu w ten piękny i ciepły październikowy dzień.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz 2024/2025
- sty
- 19
- Koncert Noworoczny dedykowany Babciom i Dziadkom
- 19.01.2025
- Aktualności
- sty
- 19
- Zaproszenie na Koncert Noworoczny
- 19.01.2025
- Aktualności
- sty
- 15
- Żywa lekcja zoologii
- 15.01.2025
- Aktualności
- sty
- 09
- XXVIII Spotkanie z Kolędą.
- 09.01.2025
- Aktualności
- sty
- 08
- ODDYCHAJ PEŁNĄ PIERSIĄ!
- 08.01.2025
- Aktualności
- sty
- 07
- KLASY SZÓSTE W POSZUKIWANIU ŹRÓDEŁ
- 07.01.2025
- Aktualności
- 2024
- gru
- 27
- Kolędnicy Misyjni 2024 rok
- 27.12.2024
- Aktualności
- gru
- 27
- Akcja zakrętkowa - pomagamy
- 27.12.2024
- Aktualności
Realizowane projekty